Infolinia +48 (22) 725 62 73

Godziny pracy Pon. - Pt. 8:00 - 17:00

Facebook logoliniaYou Tube logo

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zgadzam się

Czym kierować się przy planowaniu inwestycji?

Wybór styropianu grafitowego, jako izolacji cieplnej w budownictwie, niesie za sobą szereg korzyści, które w ostatnim czasie sprawiły, że inwestorzy i wykonawcy częściej sięgają po takie rozwiązanie. Najlepiej w dłuższej perspektywie mieć świadomość dobrze wykorzystanych środków. Dobrze wykorzystane środki to forma zwrotu poniesionych kosztów na materiały, a w prostej kalkulacji przełożenie na oszczędność i mniejsze wydatki na ogrzewanie. Lepiej docieplony dom to mniejsze zużycie energii.

Dlaczego warto wybrać styropian grafitowy do ocieplenia domu?

Nowoczesny styropian grafitowy to dobra inwestycja w energooszczędność. Stosowanie tej izolacji pozwala na redukcję grubości płyt styropianowych w wybranych miejscach, a dzięki lepszym właściwościom izolacyjnym potrzeba mniej materiału do spełnienia norm. Przykładowo, zastosowanie cieńszych warstw w miejscach takich, jak okna, czy balkony zapobiegnie utratom światła dziennego dostającego się do wewnątrz pomieszczeń, co pozwoli rozjaśnić przestrzeń, tym samym nie mając wpływu na jakość izolacji termicznej, dla której użycie w tym przypadku cieńszej warstwy będzie doskonałym i praktycznym rozwiązaniem.

Jaki styropian grafitowy wybrać?

Dostępne są wersje styropianów przeznaczone do różnych części budynku np. na dach, podłogę, fasady, fundamenty. Najważniejsze, żeby styropian spełniał normy i posiadał odpowiednie parametry, które pozwolą z powodzeniem ocieplić obiekt. Najważniejszy ze współczynników – współczynnik przewodzenia ciepła λ - dla styropianów grafitowych często osiąga wyniki λ ≤ 0,031 [W/(MK)], co świadczy o najwyższej klasie izolacji.  

Granulki grafitu poprawiają zdolności termoizolacyjne, a styropian doskonale nadaje się do izolacji termicznej w domach pasywnych i energooszczędnych.

Styropiany grafitowe grafika do treści

W zależności od stopnia zaawansowania inwestycji i przewidzianych środków, możemy postawić na kilka rozwiązań:

Grafit-Styr® EPS 033 to spełniający wszelkie normy styropian grafitowy, przeważnie mający zastosowanie, jako izolacja cieplna ścian zewnętrznych. Bardzo dobra izolacja termiczna, zarazem podstawowy styropian stosowany w nowoczesnym budownictwie. Konkurencyjna cena, współczynnik przewodzenia ciepła λ ≤ 0,033 [W/(MK)] oraz duża dostępność jest niewątpliwym atutem przy wyborze.

Grafit-Gold® EPS S 031 to bardzo wysokiej jakości styropian grafitowy o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych. Wysokiej klasy izolacja termiczna, którą warto ocieplać ściany zewnętrzne, ale też podłogi, dachy skośne i stropodachy. Zalecany we wszelkich miejscach, gdzie wymagana jest redukcja grubości izolacji. Współczynnik przewodzenia dla Grafit-Gold® wynosi λ ≤ 0,031 [W/(MK)].

Black-Styr Universal® EPS 100 031 ekskluzywny styropian grafitowy najwyższej klasy, który prócz doskonałych parametrów przewodzenia ciepła λ ≤ 0,031 [W/(MK)], posiada jeszcze cechy wodoodporne WL(T)4. Dodatkowo wzmocnione zostały kolejno, odporność na ściskanie, zginanie i rozciąganie.  Cechy te pozwalają na kompleksowe i uniwersalne zastosowanie produktu w nowoczesnym budownictwie. Bardzo trwała i najwyższej klasy izolacja termiczna do stosowania jako podkład pod posadzkę, do podłóg na gruncie, do fundamentów, fasad budynków, a także stropodachów pełnych i wentylowanych.

Styrmann - polski producent styropianu

Certyfikat ITH
Certyfikat Polskie Centrum Badań i Certyfikacji
Certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

arrowdown

Ikona kalkulator budowlany

Kalkulator budowlany

Planujesz budowę i ocieplenie swojego domu?
Sprawdź ile paczek styropianu będziesz potrzebować.
Skorzystaj z naszego kalkulatora budowalnego.
Przejdź do kalkulatora
Ikona rtykuły i ciekawostki

Artykuły i ciekawostki

Styropian i czyste powietrze

We wrześniu 2018 roku ruszył rządowy program Czyste Powietrze przewidujący dopłaty do wymiany źródeł ogrzewania i ocieplania domów w latach 2018 – 2029. W 2020 roku w programie zaszły istotne...

Zobacz wszystkie
logo
STYRMANN Sp. z o. o.
ul. Chmielna 100
00-801 Warszawa

REGON 017483028
NIP 527 23 66 031
KRS 0000090188
BIURO HANDLOWE
tel. +48 (22) 725 62 73
fax +48 (22) 725 62 79
biuro@styrmann.com.pl

ZAKŁAD PRODUKCYJNY
Gawartowa Wola 32
05-085 Kampinos
Rzetelna firmapsps
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2018 STYRMANN

Facebook logoliniaYou Tube logo