Infolinia +48 (22) 725 62 73

Godziny pracy Pon. - Pt. 8:00 - 17:00

Facebook logoliniaYou Tube logo

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zgadzam się

Szacunkowe straty ciepła w domu jednorodzinnym wynoszą: 35% przez ściany, 23% przez strop poddasza, 18% przez okna, 10% przez strop nad piwnicą. Aby im zapobiec, najlepiej zastosować izolację ze styropianu.

Styropian to materiał termoizolacyjny stosowany w budownictwie od kilkudziesięciu lat. Produktem wyjściowym do jego produkcji jest polistyren, który w procesie spieniania zwiększa swoją objętość nawet 40-krotnie. Podczas tego etapu w porach polistyrenu gromadzi się bardzo duża ilość powietrza (aż do 98%), które jest najlepszym naturalnym izolatorem ciepła. Spieniony polistyren to zaledwie 2% gotowego produktu.

Po spienieniu granulatu następnym procesem produkcji styropianu jest sezonowanie, podczas którego wilgotne cząsteczki materiału wysychają i ochładzają się. Ułatwia to przenikanie powietrza do wnętrza spienionego polistyrenu pod wpływem występującego podczas sezonowania podciśnienia.

Następnym etapem produkcji styropianu jest formowanie bloków (blokowanie). Napęczniałe perełki umieszczane są w specjalnych formach blokowych. Tam pod wpływem pary wodnej następuje proces zestalania perełek, które tworzą wytrzymały mechanicznie blok. Gotowe uformowane bloki poddaje się sezonowaniu, by ustabilizować materia!. Następnie bloki są termicznie rozcinane na odpowiednie rozmiary.

Zaletą stosowania wyrobów styropianowych jest nietoksyczność zarówno surowców jak i produktu finalnego. W ciągu 50 lat produkcji styropianu nie stwierdzono żadnego zagrożenia dla ludzi i zwierząt ani w czasie produkcji, ani zastosowania go w przemyśle spożywczym/ o czym świadczy atest Państwowego Zakładu Higieny.

Jakość produktów STYRMANN

Firma Styrmann w połowie 2004 r. rozpoczęła budowę nowego, zlokalizowanego koło Warszawy zakładu produkcyjnego, który wyposażono w najnowocześniejsze linie technologiczne. W fabryce firmy Styrmann można, przy zachowaniu najwyższych parametrów, wyprodukować ok. 500 tys. metrów sześciennych styropianu rocznie. Produkty Styrmann są najwyższej jakości, zgodne zarówno z wymogami Unii Europejskiej/ jak i przepisów obowiązujących w Polsce. Wyroby podlegają ciągłej kontroli fabrycznego laboratorium. Styrmann współpracuje z siecią hurtowni i składów budowlanych, dysponuje własnym taborem samochodowym, co stanowi gwarancję terminowych dostaw i dostępność produktów na terenie całego kraju.

Asortyment firmy

Produkty firmy Styrmann mają zastosowanie w budownictwie jako izolacja akustyczna i termiczna i przeciwwilgociowa.

Płyty styropianowe EPS 50-042

Są bardzo dobrym materiałem izolacyjnym i wypełniającym w miejscach bez przenoszenia obciążeń mechanicznych. Przeznaczone są również do izolowania ścian szczelinowych i  działowych.

Płyty styropianowe EPS 70-040

Służą jako element izolacyjny w miejscach małych obciążeń mechanicznych. Przeznaczone są do użycia w systemach ocieplania ścian zewnętrznych budynków.

Płyty styropianowe EPS 100-038

Dzięki dużej wytrzymałości na ściskanie stanowią idealny materiał izolacyjny do podłóg na gruncie, pod wylewki betonowe, izolację fundamentów oraz do ogrzewania podłogowego.

Płyty styropianowe EPS 200-036

Mają zastosowanie jako materiał termoizolacyjny w miejscach szczególnie obciążonych, takich jak izolacja posadzek hal przemysłowych, magazynów i tarasów, parkingów i garaży.

Styropapa

Są to płyty styropianowe, laminowane warstwą asfaltowej papy podkładowej, bazującej na welonie z włókien szklanych. Mogą być zastosowane bezpośrednio pod powłokowe pokrycia dachowe, jako warstwa podkładowa pod papę wierzchniego krycia lub pod wylewki betonowe. Materiał ten charakteryzuje się naturalną hydrofobowaścią, paro-przepuszczalnością, optymalnymi własnościami termoizolacyjnymi oraz wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych i starzenie. Styropapa jest materiałem ekologicznym, bezpiecznym dla ludzi i środowiska.

Granulat

Stosowany jest jako izolator akustyczny, cieplny w trudno dostępnych miejscach, a także jako dodatek do betonów oraz wypełniacz w systemach opakowaniowych.

Inne produkty

W ofercie firmy Styrmann znajdują się również:

  • kołki do mocowania płyt styropianowych, narożniki
  • narożniki z siatką,
  • siatki podtynkowe, 
  • kleje.

Styrmann - polski producent styropianu

Certyfikat ITH
Certyfikat Polskie Centrum Badań i Certyfikacji
Certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

arrowdown

Ikona kalkulator budowlany

Kalkulator budowlany

Planujesz budowę i ocieplenie swojego domu?
Sprawdź ile paczek styropianu będziesz potrzebować.
Skorzystaj z naszego kalkulatora budowalnego.
Przejdź do kalkulatora
Ikona rtykuły i ciekawostki

Artykuły i ciekawostki

Styropian i czyste powietrze

We wrześniu 2018 roku ruszył rządowy program Czyste Powietrze przewidujący dopłaty do wymiany źródeł ogrzewania i ocieplania domów w latach 2018 – 2029. W 2020 roku w programie zaszły istotne...

Zobacz wszystkie
logo
STYRMANN Sp. z o. o.
ul. Chmielna 100
00-801 Warszawa

REGON 017483028
NIP 527 23 66 031
KRS 0000090188
BIURO HANDLOWE
tel. +48 (22) 725 62 73
fax +48 (22) 725 62 79
biuro@styrmann.com.pl

ZAKŁAD PRODUKCYJNY
Gawartowa Wola 32
05-085 Kampinos
Rzetelna firmapsps
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2018 STYRMANN

Facebook logoliniaYou Tube logo