Infolinia +48 (22) 725 62 73

Godziny pracy Pon. - Pt. 8:00 - 17:00

Facebook logoliniaYou Tube logo

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zgadzam się

 

Dziesiąta wygrana Fokta

MTB
Albert Fokt z grupy Styrmann wygral dziesiaty wyścig w tym roku. Tym razem triumfował w maratonie MTB w Połczynie Zdroju na dystansie 70 kilometrów. Wygrana nie przyszła łatwo. Na 15 kilometrze zaklinował mu się łańcuch w korbie. Na 50 km zaatakował i minął linię mety. W końcówce nie odbyło się bez przygód, bo złamało się siodełko a na kilometr przed metą zatarło tylne koło. Z dwuminutowej przewagi nad rywalami zrobiła się 20 sekundowa!

źródło: EMKA

Albert Fokt znów w czołówce

Kaliski zawodnik z grupy Styrmann wystartował najpierw w liczącym 20 kilometrów wyścigu eliminacyjnym. Wygrał te zawody, będąc lepszy od kolejnego zawodnika na mecie o "grubość opony". W kolejnym wyścigu australijskim rywalizacja odbywała się na 20 liczących po 700 metrów okrążeniach, które zlokalizowane były na trudnym terenie pod wyciągiemna Szrenicę. -W wyścigu australijskim zawodnicy ścigają się na każdym okrążeniu, a ostatni przejeżdżający linię mety odpada z rywalizacji - opowiada nam Fokt. - Zająłem w tym wyścigu drugie miejsce. W końcowej fazie wyścigu australijskiego zabrakło mi sił, ale na całej trasie trafilem na trudnych przeciwników, których miałem do pokonania. W kolejnym swoim starcie kaliski kolarz MTB weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Maratonie w Książu koło Wałbrzycha.

 

Pomylił trasę, a wygrał

Jeżdżący w barwach warszawskiej grupy Styrmann kaliszanin okazał się najlepszy podczas rozegranego w miniony weekend Maratonu Kolarskiego w Lublinie.Fokt spośród 130 startujących zawodników najszybciej pokonał liczącą 56 kilometrów trasę. - Wyścig nie był najlepiej zorganizowany - mówi kaliski zawodnik. - Trasa była źle oznakowana i na 10 kilometrze pomyliłem ją. Jechałem wówczas w 5-osobowej czołówce i przez wspomnianą pomyłkę straciliśmy całą swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Mimo to na 15 kilometrów przed metą Fotk postanowił znów zaatakować.Tym razem ucieczka była udana i kolarz samotnie minął linię mety Maratonu w Lublinie.Kaliski kolarz okazał się również najlepszy podczas rozgrywanej tydzień temu II edycji wyścigu MTB Kujawia Cup.Zawodnik styrmanna najszybciej pokonał dystans 9 rund liczących po 3 kilometry.W wyścigu w Bydgoszczy wzięło udział 60 kolarzy.

źródło: JAV

Grand Prix BPH MTB

Albert Fokt z Grupy Styrmann błysnął na trasie trzeciej edycji Grand Prix BPH MTB. Z początku prowadził, a potem długo utrzymywał się w czołówce. Ostatecznie dojechał do mety na osmej pozycji. Zawody w Nałęczowie były szybkie i niebezpieczne. Na zjazdach kolarze górscy pędzą tam nawet z prędkością 80-90 km/h. Fokt jechał w czołowej grupie. - Testowaliśmy się, szarpaliśmy i w końcówce straciłem siły - przyznaje kaliski kolarz. Teraz Fokt przygotowywuje się do udziału w mistrzostwach Polski. Pomóc mu w tym mają nowe koła zafundowane przez sponsorów, w tym firmę Styrmann.

 

Dwa razy wygrał

Kaliszanin wziął udział w Mistrzostwach Wielkopolski, które odbyły się w Antoninie, Międzynarodowym Wyścigu w Bolesławcu oraz Maratonie MTB, który odbył się w tej samej miejscowości. W mistrzostwach Wielkopolski Fokt w swojej kategorii wiekowej uplasował się na pierwszym miejscu. Z kolei w miedzynarodowej imprezie w Bolesławcu na Dolnym Śląsku kaliszanin w wyścigu z cyklu XC musiał uznać jedynie wyższość Mariusza Kowala.

- Trasa tego wyścigu miała 5 rund liczących po 6 kilometrów - opowiada kaliski kolarz MTB. - Na dwie rundy przed końcem Kowal bardzo mocno zaatakował i mi odjechał. Tę porażkę powetowałem sobie już w nastepnym wyścigu wygrywając maraton MTB, również w Bolesławcu...

 
MTB.Tak się wygrywa!

Coraz lepiej w tym sezonie spisuje się jeżdżący w barwach warszawskiej grupy Styrmann kaliski kolarz MTB Albert Fokt.Kaliszanin okazał się zwycięzcą Fujifilm Bike Maraton.

W tej rozgrywanej we Wrocławiu imprezie wzięło udział aż 1300 zawodników. Na starcie nie zabrakło wielu znanych kolarzy MTB. Mariusza Kowala, Kryspina Prygiesa oraz Piotra Brzózki. Ci dwaj ostatni w swojej karierze stawali między innymi na podium mistrzostw świata. Wyścig został rozegrany na dwóch liczacych po 45 kilometrów rundach. Decydująca o jego losach akcja rozegrała się na 30 kilometrze. Wtedy to kaliszanin z jeszcze jednym zawodnikiemdogonili dwójkę prowadzacych wczesniej kolarzy.

- Gdy wjeżdżaliśmy na drugą rundę postanowiłem postawić wszystko na jedną kartę. Odjechałem grupie i samotnie pokonałem resztę kilometrów aż do mety... - powiedział Fokt.

źródło: JAV

Sukces zawodnika grupy Styrmann.com.pl

Albert Fokt z grupy styrmann.com.pl wygrał pierwszy wyścig z cyklu Kujawia XC. Impreza, na którą składać się będą cztery wyścigi, wszystkie rozgrywane w pobliżu Bydgoszczy,odbyła się w Myślęcinku.

Początek sezonu okazał się niezwykle udany dla kaliszanina, który wygrał zawody na trudnej, pagórkowatej i błotnistej trasie. Z drugiej strony akurat na trudnej trasie kaliszanin czuje się najlepiej. Od momentu startu zawodnik styrmann.com.pl jechał w czołówce i zaatakował z powodzeniem już na pierwszej pętli. Ostatecznie do mety dojechał z przewagą minuty i 18 sekund nad następnym zawodnikiem w elicie. Zapowiada start także w nastepnych wyścigach Kujawia XC.

źródło: EMKA


Kolarstwo. Między Prosną a Wartą - Styrmann rządził

Kaliszanie z grupy styrmann.pl zajeli czołowe miejsca w Pierwszym Wyścigu Między Prosną a Wartą w Wieruszowie. 32-kilometrową rundę jako pierwszy pokonał Albert Fokt, a drugie miejsce zajął Tomasz Mende. Zawody MTB rozgrywane były na nietypowej długiej, ale niezbyt ciężkiej technicznie trasie. Na 5 km Fokt zainicjował atak. Niebawem dołączył do niego Mende. Na mecie mieli pięć minut przewagi nad resztą stawki.

Tradycyjnie nie odbyło się bez defektów, bo pękło mi siodełko. Na szczęście reszta sprzętu chodzi idealnie - podsumował Albert Fokt.

źródło: EMKA

Startował w Bielawie

W trzech wyścigach w Bielawie wziął w maju kaliski kolarz górski Albert Fokt. Kaliszanin w tym sezonie podobnie jak w poprzednim startuje w barwach warszawskiej grupy Styrmann. W pierwszym swoim wyścigu, który odbył się w Bielawie, Fokt wystartował w I edycji wyścigu Dream-Bike Grand Prix 2009. – Zająłem w tej imprezie drugie miejsce zaraz za zwycięzcą Piotrem Sulkiem – relacjonuje kaliszanin. W Bielawie Albert Fokt wystartował potem w kolejnej edycji Grand Prix Langa. Ten wyścig ukończył na 13 miejscu, ale przez jego większość jechał na 8 pozycji. W minioną sobotę w okolicach Bielawy odbyła się natomiast druga edycja Dream-Bike Grand Prix . Kaliski kolarz zajął w tej imprezie tym razem trzecie miejsce. Zwyciężył podobnie jak w pierwszym wyścigu Piotr Sulek, a drugie miejsce zajął Czech Franciszek Zilak.

źródło: row


MTB. Zwycięstwa w Bielawie i Sobótce

Dwa razy startował, dwa razy wygrał. W dwóch wyścigach w ostatnim czasie zwyciężył kaliski kolarz MTB Albert Fokt. Jeżdżący w barwach warszawskiej grupy Styrmann kaliszanin wygrał w finałowej edycji Dream Bike XC w Bielawie oraz Puchar Ślęży w Sobótce. Trzecia finałowa edycja Dream-Bike Grand Prix w Bielawie zgromadziła na starcie wiele zawodniczek i zawodników startujących w różnych kategoriach wiekowych. Najbardziej widowiskowa walka rozegrała się w kategorii elita. Wygrał ją Albert Folk, który przez pierwsze dwie pętle „ciął” się z Czechem Frantiskiem Zilakiem. Kaliszanin zachował jednak więcej sił na kolejnych okrążeniach i ze sporą przewagą samotnie, jako pierwszy minął linię mety. Trzeci na mecie uplasował się zwycięzca całej klasyfikacji generalnej Piotr Sułek. - Przyznam szczerze, że organizatorzy rewelacyjnie trasę tej ostatniej edycji – relacjonuje Albert Folk. – Nie zabrakło w niej ostrych podjazdów i zjazdów. Moim zdaniem śmiało można na niej zrobić imprezy takiej rangi jak Grand Prix Langa czy nawet Mistrzostwa Polski. Ja osobiście lubię takie trasy, na których można się wykazać. Swój decydujący o zwycięstwie atak przeprowadziłem na trzecim okrążeniu, a potem już tylko powiększałem swoją przewagę nad rywalami. Fokt udanie zaprezentował się także w innym letnim wyścigu MTB, którym był Puchar Ślęży w Sobótce. – Ten wyścig wygrałem zdecydowanie już na drugiej z dziewięciu rund – relacjonuje kaliski kolarz. – To nie była łatwa wygrana, gdyż wszystkim zawodnikom na trasie rywalizację utrudniał upał. Teraz jeżdżący w barwach warszawskiej grupy Styrmann kaliski zawodnik szykuje się do Mistrzostw Polski w MTB. Foktowi w odpowiednim przygotowaniu zawodów pomagają firmy : Styrmann, Duopol i Fruction.

źródło: Jav


Wypadł z trasy i z podium

Kolarstwo.
Pechowe Starty Alberta Fokta. Wypadł z trasy i z podium. W trzech wyścigach wziął udział w ostatnim czasie kaliski zawodnik MTB, Albert Fokt. Pierwszy z nich to Puchar Wielkopolski, który rozegrany został na trudnej technicznie trasie w Jarocinie. Fokt przez większość czasu jechał w tej imprezie w czołówce, ale w drugiej części trasy miał poważny defekt sprzętu, który zmusił go do wycofania się z tej imprezy. Kolejnym startem kaliskiego zawodnika był wyścig „Solidarności”, kóry odbywał się w Jaworzynie Śląskiej. – W tym wyścigu przez trzy kolejne jego edycje wygrywałem, ale tym razem musiałem uznać wyższość Rafała Hebisza, który był lepiej dysponowany ode mnie i zakończyłem tę rywalizację na drugiej pozycji – twierdzi Albert Fokt, jeżdżący w barwach grupy Styrmann. – Ten wyścig rozgrywany był na ciężkich dziesięciu okrążeniach. Już od samego startu oderwałem się od głównej grupy z Hebiszem i do szóstej rundy jechaliśmy razem. Mój rywal zaatakował w momencie, gdy zacząłem się pożywiać na trasie. Straciłem z nim kontakt i nie zdołałem już go dogonić. Z kolei w minioną niedzielę Fokt wystartował w wyścigu w Złotym stoku, gdzie również kolarze ścigali się na trudnej trasie. – Długie ciężkie podjazdy oraz karkołomne zjazdy dały się we znaki wszystkim zawodnikom – relacjonuje kaliski kolarz. – Na starcie stanęło kilku czołowych zawodników z kraju między innymi: Mariusz Kowal, który był faworytem, ale nie ukończył rywalizacji z powodu ciężkiego upadku na jednym ze zjazdów. Ja też miałem duży problem na jednym z takich zjazdów. Wypadłem z trasy i straciłem kontakt z czołówką, a przed upadkiem jechałem w czołówce. Ostatecznie kaliski zawodnik uplasował się w tej ostatniej imprezie na czwartym miejscu. W tym sezonie jeżdżący obecnie w barwach warszawskiej grupy Styrmann Fokt ma w planie kilka startów w różnych wyścigach. Kaliskiemu kolarzowi w przygotowaniach do zawodów pomagają firmy: Styrmann, Dunpol oraz Fructon.

źródło: Jav

Styrmann - polski producent styropianu

Certyfikat ITH
Certyfikat Polskie Centrum Badań i Certyfikacji
Certyfikat Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

arrowdown

Ikona kalkulator budowlany

Kalkulator budowlany

Planujesz budowę i ocieplenie swojego domu?
Sprawdź ile paczek styropianu będziesz potrzebować.
Skorzystaj z naszego kalkulatora budowalnego.
Przejdź do kalkulatora
Ikona rtykuły i ciekawostki

Artykuły i ciekawostki

Styropian i czyste powietrze

We wrześniu 2018 roku ruszył rządowy program Czyste Powietrze przewidujący dopłaty do wymiany źródeł ogrzewania i ocieplania domów w latach 2018 – 2029. W 2020 roku w programie zaszły istotne...

Zobacz wszystkie
logo
STYRMANN Sp. z o. o.
ul. Chmielna 100
00-801 Warszawa

REGON 017483028
NIP 527 23 66 031
KRS 0000090188
BIURO HANDLOWE
tel. +48 (22) 725 62 73
fax +48 (22) 725 62 79
biuro@styrmann.com.pl

ZAKŁAD PRODUKCYJNY
Gawartowa Wola 32
05-085 Kampinos
Rzetelna firmapsps
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2013-2018 STYRMANN

Facebook logoliniaYou Tube logo